Najava: Uspon na Vilinac ''Ćurdinom stazom'' - 2014

images/Vilinac_22092013_22.jpgU nedjeju 14.09.2014. godine organiziramo memorijalni uspon na Veliki Vilinac ''Ćurdinom stazom'' u sjećanje na pokojnog člana našeg društva, Zvonimira Ćurdu. Polazak je ispred motela Hajdučke vrleti u 8:00, tako da svi koji žele piti kavu trebaju doći ranije. Očekujemo lijepo vrijeme, a po povratku s uspona u planinarskom domu u Masnoj luci sudionike će dočekati pripremljen planinarski gulaš.

„Ćurdina staza“ počinje kod groblja Krš na Risovcu, uspinje se šumom ispod Polica i vodi preko jezerca, M. Vilinca sve do V. Vilinca na 2118 m. Povratak će biti novom stazom koja sa V.Vilinca vodi direktno u Masnu Luku.
Evo dodatnih informacija za one koji idu prvi put:
Uspon do Vilinca laganijim tempom traje oko 5 sati, a silazak 4 sata i srednje je težak. Oni koji su lošije kondicije mogu ići skraćenom rutom do Sedla pa natrag stazom priko skala na skijalište (ukupno 5 sati). Sa sobom ponijeti dovoljnu količinu vode i hrane kao, te odjeću i obuću prikladnu za kišu i hladnije uvjete (ovisi od prognoze). Molimo sve koji će ići da se jave do subote radi bolje organizacije. 
Ovim putem pozivamo sve naše članove, prijatelje i sve ljubitelje planine da nam se pridruže bez obzira jesu li članovi društva.

HPD Pločno

kako je bilo prošle godine pogledajte na linku:

http://www.hpd-plocno.com/index.php/50-uncategorised/300-uspon-na-vilinac-curdinom-stazom

Nekoliko slika s Ćurdom u planini

 images/ACurdo_1.jpg

images/ACurdo_3.jpg

images/ACurdo_4.jpg

images/ACurdo_5.jpg

images/ACurdo_6.jpg

images/ACurdo_7.jpg

 

Template Design free joomla templates

park1940300
park2940300
park4940300
park5940300