Tradicionalni uspon na Zavelim 2012

images/zavelim_vrh.jpg.jpgTradicionalni uspon na Zavelim, deveti po redu, posvećen proslavi  blagdana sv. Ivana Krstitelja, upriličen je 23.lipnja 2012. godine. Okupilo se oko 70 planinara iz Hrvatske i BiH, točnije planinarskog saveza Herceg-Bosne.

Naše društvo su predstavljali Mario Bonić, Ivan Lončar Čamberušić, Zoran Paponja, Dominik Crnogorac Đone i Ivan Ramljak Rajkić. Uspon je počeo oko 9:oo sati  iz dva smjera. Mi smo krenuli od groblja, označenom pješačkom stazom preko srednjovjekovnog grada Rog, do vrha Kolakovac 1347 m/nv. Nazad, do izvorišta Močila, vraćali smo se novouređenom stazom koja 70 % prolazi kroz hladovinu bukove šume. Nakon  pet sati , naravno uz povremeno odmaranje oko 14:00 smo stigli na Močila. Na Močilima nas je čekao ukusno pripremljeni ručak, planinarski gulaš, a sve u organizaciji PD Zavelim iz Roškog polja i HPD »Malačka». Izvorska voda s Močila bila je najbolje osvježenje po povratku ali nakon gulaša bilo je vina i pive hlađene na izvoru. Uz domaći pršut, pjesmu, gangu, smijeh druženje je trajalo do nekih 18:00 sati pa smo se uputili, neki kućama a neki na procesiju uz kip Sv. Ivana. Neki naši članovi, kako saznajemo, ostali su i na derneku do ranih jutarnjih sati.

 

images/zavelim_uspon.jpg.jpg

images/zavelim_vrsak.jpg

images/zavelim_vrh1.jpg.jpg

images/zavelim-kroz sumu1.jpg

images/zavelim_gula.jpg.jpg

images/zavelim_druenje.jpg.jpg

images/zavelim_pjesma.jpg.jpg

 

 

Template Design free joomla templates

park1940300
park2940300
park4940300
park5940300