23.09.2012. - Radovi na Koritima

images/korita8.jpgJučer (u nedilju 23.09.) je odrađena još jedna hvale vrijedna akcija u organizaciji našeg društva. Petorica naših članova (Vinko Romić, Stipe Romić, Radovan Šaravanja, Šimun Soldo i Mario Bonić) se već prije podne uputila iz Rakitna na Kroita noseći alat i logistiku, tako da je svaki od njih nosio cca 30 kg. Čim su stigli Šita, kao voditelj akcije, je odmah izdao ''naređenje'' ko će šta da radi.

Najprije je tribalo izbaciti vodu tako da se omogući pristup u unutrašnjost. To smo uradili uz pomoć crijeva koji smo ponili sa sobom, zatim su Šita i Rade ušali u unutrašnjost vrila i izbacivali kamenje i mulj koji se godinama nakupljao i tako začepio cijevi kojima bi voda tribala teći a Mario im je pomagao. Vinko Romić kao glavni kuhar i Stipe Romić kao prvi pomoćnik su se prihvatili pripremanja hrane i uskakali su pomoći pri ispumpavanju vode. Gulaš koji su pripremili bio je za 5. Nakon što su ovih pet planinara odradili dobar dio posla polako su se pristizali ii ostali članovi koji su malo kasnili ali su se odmah laćali posla. Neki su uzeli kramp pa su vadili korijenje šikare koju smo već prije posikli a neki su čistili i kopali oko mjesta gdje je je od kamena napravljeno korito koje je tako zaraslo da se jedva moglo nać. Svi koji su naknadno dolazili, a na kraju nas je bilo 20, usput su nosili vrićoe pjeska koje će biti potrebne za obnavljanje porušenih zidova oko vrila.  Pošto su odrađeni svi planirani radovi, navalili smo na gulaš. Na  Gulaš je bio tako dobar da je većina tražila repetu i po nekoliko puta.

 

Evo i nešto slika:

images/korita1.jpg

Glavni organizator Šita

images/korita2.jpg

images/korita3.jpg

Glavni kuhar Vinko

images/korita4.jpg

I budući Načelnik ne dolazi praznih ruku

images/korita5.jpg

images/korita6.jpg

images/korita7.jpg

images/korita8.jpg

 

Template Design free joomla templates

park1940300
park2940300
park4940300
park5940300